Aktualności

Zakrętki zbieramy i pomagamy!

Akcja charytatywno- ekologiczna dla Amelki Padło

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu ekologicznego „Z ekologią na Ty” oraz chęcią niesienia pomocy innym, uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę plastikowych nakrętek po napojach dla Amelki.

Akcja ruszyła również w pobliskim sklepie aby zaangażować społeczność lokalną. Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych recyklingowych  akcji społecznych do których może włączyć się każdy.

 Plastikowe nakrętki – od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów – są w każdym domu. Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania.

Zbiórka, wyrabia nawyk systematycznego segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach, przyczynia się do recyklingu plastikowych butelek, uczy dzieci postaw proekologicznych, ale przede wszystkim pomaga potrzebującym, uczy dzieci wrażliwości na potrzeby innych, kształtuje w dzieciach chęć niesienia pomocy, sprawia, że rodziny osób niepełnosprawnych uzyskują niezbędny sprzęt, rehabilitację, turnusy lecznicze.

Nakrętki prosimy przynosić do szkoły przez cały rok szkolny. Całkowity dochód ze sprzedaży zakrętek będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Amelki.

Koordynatorem akcji w szkole i pobliskim sklepie jest pani Agata Zegan oraz Samorząd Uczniowski pod opieką pani Moniki Wojtyry.

Podobne artykuły

Skomentuj