Ferie w Zakopanym

W pierwszym tygodniu ferii zimowych grupa uczniów z naszej szkoły przebywała w Zakopanem.
Bogaty program kulturalno- oświatowy zapewniał uczniom aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Podczas turnusu była jazda na łyżwach, na jabłuszkach, zabawy na śnieżki, oraz odbył się bajkowy kulig.

Zwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej  na Krzeptówkach, przemierzyli lodowy labirynt „szukając wyjścia” ,  oraz  spacerowali po Krupówkach kupując drobne pamiątki. Odbyli  autokarową wycieczkę  do Zamku w Niedzicy, podziwiając po drodze piękno krajobrazu górskiego w zimowej szacie.

Prawdziwą przygodą okazała się  wyprawa  z przewodnikiem  Doliną Kościeliską do schroniska na Hali Ornak. W obie strony w zimowych warunkach uczniowie pokonali 13 kilometrów.

Korzystali również z wyciągów narciarskich na Harendzie, niektórzy doskonalili umiejętności narciarskie, a inni po raz pierwszy uczyli się jazdy na nartach.

Najwięcej wrażeń doznali w kompleksach termalnych w Białce Tatrzańskiej i Termach Chochołowskich.

Ponadto uczestniczyli w zajęciach sportowych, plastycznych i tanecznych.

Uczniowie zadowoleni z bagażem  nowych wrażeń, wypoczęci  wrócili do domu.