Aktualności

Narodowe czytanie- Adam Mickiewicz „Ballady i romanse”

  Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa.

Od 2016 roku Para Prezydencka corocznie zachęca do wspólnego czytania polskich utworów literackich. Początek roku szkolnego 2022/23 to Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Uczniowie naszej szkoły, również wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu czytelniczym. Podczas wspólnego spotkania czytali balladę „Powrót taty”,
 „Panią Twardowską” oraz balladę „Świtezianka”. Akcja została zorganizowana przez nauczyciela języka polskiego panią Bożenę Janus oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego panią Monikę Wojtyrę.
W ten sposób w naszej szkole promujemy czytelnictwo i włączamy się w ogólnopolskie akcje.

Podobne artykuły

Skomentuj