Muzyka ludowa

7 kwietnia 2022  Szkołę Podstawową w Książu Małym  odwiedził  pan Adam Kocerba, muzyk ludowy dokumentalista i animator folkloru muzycznego z Działoszyc.

Pan Adam zaprezentował uczniom  dawne instrumenty ludowe z pogranicza świętokrzysko- małopolskiego, wygłosił prelekcję na temat każdego z nich oraz zagrał  ludowe melodie na harmonii, akordeonie i skrzypcach.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali  dawnej muzyki  z nagrań archiwalnych pana Kocerby, obejrzeli  i posłuchali  występu kapeli ludowej z Książa Małego.

Była to fantastyczna lekcja muzyki, historii i patriotyzmu lokalnego.

Składamy serdeczne podziękowanie p. Adamowi Kocerbie za bezinteresowne przybycie do naszej szkoły i piękną prelekcję.