Dzień Ziemi cz.I

„ Bądź eko…”

Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole był obchodzony w tym roku szczególnie…

Ponieważ problem zanieczyszczenia środowiska a zwłaszcza jego skutków jest coraz bardziej widoczny
i odczuwalny uczniowie kl IV- VII pod kierunkiem p. Edyty Ratuch, przygotowali  happening, który został rozpoczęty piosenką pt. „Niebo” w mistrzowskim wykonaniu ucznia klasy IV, Oktawiana Błajszczaka. Na tą ciekawą formę wypowiedzi artystycznej jaką jest happening, złożyły się również takie działania jak wystawa prac z wykorzystaniem różnych tworzyw, gazetki i plakaty, stroje i koszulki ekologiczne oraz zadania- jak ułożenie hasła ekologicznego „ Pamiętaj, że jutro zależy od Ciebie” a wszystko po to, aby zrozumieć, że na szczycie zagrożenia  klimatycznego stoi nieodwołalnie człowiek i tak naprawdę od nas  ludzi zależy jak będzie wyglądać nasze jutro. Dzieci i młodzież rozprowadzali w tym celu ulotki. Przygotowali  również  dwa stanowiska, gdzie zapisywali swoje pomysły na  to jak ratować Ziemię oraz co najbardziej szkodzi naszemu środowisku. Jak wiadomo  kropla drąży skałę i my mamy nadzieję ,że uda nam się osiągnąć cel  małymi krokami. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę „Ekorock”, mówiącą o tym że należy dbać o naszą piękną planetę Ziemię. Oprawę muzyczną przygotowała p. Monika Wojtyra.