Festiwal zawodów w Krakowie

W środę 27 kwietnia uczniowie klasy VIII naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez Urząd Marszałkowski miasta Krakowa pod patronatem  honorowym Ministra Edukacji i Nauki „Festiwalu zawodów”.

Są to targi edukacyjne realizowane  w ramach przedmiotu z doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Na dwa dni Tauron Arena zamieniła się na ogromne pole popisu wielu szkół, które pokazując swoje oferty zachęcały ósmoklasistów do kontynuowania nauki w ich placówkach. Nowoczesne stoiska przygotowane przez szkoły  dały młodym ludziom pogląd na możliwości edukacyjne oraz perspektywy zawodowe.

Prezentacje zawodów podzielone były na strefy tematyczne: mechaniczno-transportowa, rolniczo-leśna, elektroniczno-informatyczna, turystyczno-gastronomiczna, medyczno-społeczna, handlowo-usługowa, budowlana, energetyczna i chemiczna. Swoją ofertę prezentowały  również służby mundurowe, m.in.: policja, wojsko, straż pożarna, straż graniczna oraz straż miejska.

Był też akcent powiatu miechowskiego – czyli stoisko Zespołu Szkół Nr 2, gdzie można było obserwować pokaz składania ręczników i serwetek, pokaz kelnerstwa synchronicznego, czy pokaz pracy w programie recepcyjnym.

Czy uczniom udało się znaleźć swoją drogę, czy znaleźli odpowiedź na pytanie kim chcą zostać? Które zawody są perspektywiczne? Co dalej?

Teraz przed nimi czas egzaminów i wyboru dalszej drogi życiowej.