Aktualności

Mikołajki w naszej szkole

Z okazji mikołajek  dzieci z Punktu Przedszkolnego i klasa 0 wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się do Centrum Zabaw Rio w Miechowie.

Wszyscy świetnie się bawili.

Natomiast uczniowie klasy VII i VIII  pod opieką pani Agnieszki Janus i Moniki Wojtyry wybrali się na wycieczkę mikołajkową do Miechowa.

Uczniowie najpierw udali się do kręgielni w  Centrum Kultury i Sportu, gdzie mieli świetną okazję do integracji i poznania sposobu aktywnego spędzania wolnego czasu. Gra w kręgle okazała się bardzo emocjonująca, a czas spędzony na torach do kręgli minął bardzo szybko.

Kolejnym punktem programu wycieczki był seans filmowy pt. „Mikołaj w każdym z nas 2”. Na seans filmowy dołączyli również uczniowie z klasy IV i V pod opieką pani Bożeny Janus i Małgorzaty Banaszek. Wszyscy z zainteresowaniem śledzili losy głównych bohaterów filmu: mieszkańców  małej wioski, w której dzieje się coś dziwnego – ludzie zaczynają zapominać… Coraz bardziej i bardziej. W tym roku zapomnieli o tym, że zbliżają się Święta. Tylko Eliza jeszcze pamięta i tylko ona może przywrócić mieszkańcom pamięć o tym pięknym, świątecznym czasie.

Udział w seansie z pewnością skłaniał do refleksji nad tym,  czego potrzebują nasi bliscy: drogich prezentów, czy czasu przeznaczonego tyko dla nich, uwagi, zainteresowania i  bycia razem przy wspólnym świętowaniu.

Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się do pizzerii, gdzie posilili się gorącą i smaczną pizzą. Wszyscy zgodnie przyznali, że wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych, oraz że z niecierpliwością oczekują na kolejny.

Oto fotorelacja:

Podobne artykuły

Skomentuj