77 rocznica pacyfikacji wsi Trzonów

13 grudnia 1944 roku czas zatrzymał się dla mieszkańców Trzonowa. Niebo zasnuły niemieckie samoloty, przerażonych ludzi okrążyły czołgi, a do wsi wtargnęły oddziały niemieckich oprawców, które zamordowały 48 osób, w tym 17 dzieci i 14 kobiet. To była cena jaką wieś zapłaciła za pomoc partyzantom...

Uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani Bożeny Janus nauczyciela języka polskiego, przygotowali krótki apel przypominający te wstrząsające wydarzenia, o których nikt nie powinien zapomnieć, szczególnie społeczność uczniowska.
Uczniowie przedstawili okoliczności zbrodni hitlerowskiej, wspominając bohaterów tamtych czasów. Wyznaczeni uczniowie zapalą znicze przy pomniku w Trzonowie.
Również cała społeczność szkolna uczciła minutą ciszy, 40 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w Polsce.