Aktualności

Święto Szkoły

    W dniu 19 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole szczególne święto – Dzień Patrona Szkoły, które zostało ustanowione w 2004 roku na pamiątkę nadania Szkole Podstawowej w Książu Małym imienia Jana Pawła II.

       Dla całej społeczności Szkoły Podstawowej w Książu Małym 19 października był dniem uroczystym, poświęconym patronowi placówki Janowi Pawłowi II. W tym roku już po raz  17 obchodziliśmy Święto Patrona  –Jana Pawła II. W swoim przemówieniu Dyrektor szkoły pani Danuta Gajos wspomniała o roku 2004, w którym szkoła otrzymała to zaszczytne imię, a także przypomniała wszystkim słowa Wielkiego Rodaka, które stały się mottem: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (Jan Paweł II) .

Zwróciła również uwagę na słowa wielkiego Polaka, które wybrzmiały wielokrotnie, a są aktualne do dziś:

„Pośród tych wielu dróg rodzina – jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą.

Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek.

Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć.

Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza się fakt bycia człowiekiem.

W rodzinie przychodzimy na świat, wychowujemy się, dorastamy…”

   Tegoroczne hasło obchodów brzmiało  – Jan Paweł II – Patron Rodziny”. W myśl tego hasła zorganizowane zostały szkolne konkursy literacki i plastyczny, a uczniowie biorący w nich udział, nagrodzeni. Ważnym elementem wpisującym się w obchody Dnia Patrona było przygotowanie przez uczniów klasy IV i V  programu artystycznego pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Bożeny Janus oraz katechetki Beaty Krochmal, który był przypomnieniem ważnych wydarzeń z życia Karola Wojtyły od narodzin przez lata kapłaństwa, wybór na papieża. Na zakończenie wszyscy odśpiewali „Barkę” – ulubioną pieśń Ojca Świętego.

Podobne artykuły

Skomentuj