Aktualności

Kochamy konie

Dnia 24.05.2024 r. korzystając z pięknej, wiosennej pogody dzieci z Punktu Przedszkolnego pod opieką wychowawczyń Pauliny Pazdańskiej i Edyty Ratuch pojechały na plenerową wycieczkę do stadniny koni w Pojałowicach.
Zwiedzając stadninę mieliśmy okazję nie tylko poznać nowo przybyłych mieszkańców stadniny, ale również zaopiekować się nimi choć przez krótki czas.
Celem wycieczki było rozbudzanie empatii do zwierząt, usprawnianie zmysłów oraz wzbogacenie doświadczeń dzieci. Przedszkolaki – nawet Ci najmłodsi – bardzo sumiennie podeszli do zadania. Nie bali się o wiele większych od siebie zwierząt.
Pani przewodnik pokazała miejsca – boksy, w których znajdują się konie. Opowiedziała wiele ciekawostek związanych z hodowlą koni, w jakich warunkach powinny przebywać, czym je żywić i jak należy o nie dbać. Po czyszczeniu koni oraz nakarmieniu ich, czekała na nas największa atrakcja tego dnia – jazda konna.
Prawie wszystkie dzieci wykazały się dużą odwagą pokonując strach wejścia na konia. Wycieczka ta dostarczyła dzieciom wiele radości i niezapomnianych chwil, a w niektórych być może zaszczepiła chęć nauki jazdy konnej.

Podobne artykuły

Skomentuj