Aktualności

Święta mają moc!

    W grudniowy piątkowy wieczór uczniowie klas IV – VII spotkali się w szkole, aby uczestniczyć w projekcie „ Święta mają moc”. Wszyscy wspólnie towarzyszyli bohaterowi „Opowieści wigilijnej” w zrozumieniu magii Świąt Bożego Narodzenia. Po obejrzeniu filmu uczniowie podzieleni na grupy brali udział w warsztatach plastycznych, na których wykonywano kartki świąteczne, które wraz z życzeniami trafią do seniorów z Domu Opieki Społecznej oraz w piernikowych warsztatach kulinarnych.
W kuchni pod opieką pań z Koła Gospodyń Wiejskich wyrabiali ciasto, wałkowali i piekli świąteczne pierniczki, które następnie dekorowali lukrem i kolorowymi posypkami Po zajęciach kulinarnych przyszedł czas na świąteczne karaoke. Wszyscy wspólnie  śpiewali znane świąteczne piosenki, kolędy i pastorałki. Następnie uczennice z klasy VII przeprowadziły świąteczny quiz. Była zacięta rywalizacja, ale też dużo śmiechu i dobrej zabawy. Następnie, każdy mógł spróbować swoich piernikowych wypieków, by później znów wrócić na rywalizację międzyklasową w śpiewaniu pastorałki „Od serca do ucha”. Na koniec wszyscy stanęli w okręgu. Spotkanie zakończyła Pani Dyrektor przesyłając każdemu iskierkę przyjaźni.

     Inicjatorkami i koordynatorkami projektu były p. Bożena Janus, p. Monika Wojtyra oraz panie, które sprawowały opiekę nad uczniami: p. Danuta Gajos, Edyta Ratuch i Małgorzata Banaszek.   

Podobne artykuły

Skomentuj