Spotkanie ze sztuką

W minionym tygodniu uczniowie klasy  IV i V pod opieką  Edyty Ratuch udali się  na wycieczkę do Miechowa.

Najpierw obejrzeli wystawę prac malarskich w Galerii u Jaksy. Wystawa dotyczyła prac autorstwa p. Małgorzaty Maćkowiak pt.” Mapy niebieskie  i inne obrazy”. (Jest to krakowska artystka zajmująca się malarstwem monumentalnym, rysunkiem i ilustracją dla dzieci a także tworzącą lalki artystyczne).

Prace artystki wzbudziły duże zainteresowanie i zachwyt u dzieci.  Zapoznały się bowiem  z ciekawą techniką i tematyką prac, a także stały się inspiracją do realizowania własnych pomysłów.

Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne w Domu Pracy Twórczej im. Stefana Żechowskiego, (uczniowie mogli zobaczyć również wystawę prac nieżyjącego artysty z naszego regionu).
Głównym celem warsztatów było namalowanie na koszulce według własnego pomysłu wzoru z wykorzystaniem szablonu i specjalnych farb do malowania tkanin. Uczniowie sami przygotowali swoje szablony i w zaskakującym tempie powstawały pierwsze spersonalizowane koszulki. Na koszulkach pojawiły się barwne konie, motyle, samochody itp….
Jednym słowem… pomysłów nie brakowało!
Zobaczmy  sami.