Aktualności

Profilaktyka i edukacja – „Nick Victora”

W poniedziałek 13 marca 2023 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z krakowskiego teatru profilaktyki i edukacji „Maska”.  Zagrali  przedstawienie pt. „Nick Victoria”, które ukazywało potencjalne zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz zawierania przypadkowych znajomości w sieci.

 W obecnym czasie często zamykamy się w świecie internetowym zapominając o rzeczywistości, portale społecznościowe są miejscem, gdzie młodzież zawiera nowe znajomości. Wielogodzinne granie w gry komputerowe stało się nowym sposobem spędzania czasu wolnego. Najbardziej  niebezpieczne jest  wstawianie zdjęć i  udzielanie informacji na swój temat w sieci.

     Weronika to nastolatka, która bardzo dobrze się uczy. Nie ma zbyt wielu znajomych, więc próbuje szukać ich w Internecie. Tworzy swój profil i przyjmuje pseudonim „Victoria”. Poznając kolejne osoby, daje się namówić na granie w gry komputerowe. Początkowa fascynacja z nimi związana – wkrótce przeradza się w nałóg. Nowy, internetowy znajomy- „Aktor” szybko wzbudza zaufanie Weronik i- zaślepiona nastolatka wysyła mu zdjęcia i podaje wszystkie dane – nawet swój adres. „Aktor”  knuje przebiegłą intrygę. Świat Weroniki legnie w gruzach. Nastolatce z pomocą spieszy nauczyciel.

Uczniowie z wielką uwagą śledzili losy głównej bohaterki, a po spektaklu aktywnie uczestniczyli w pogadance przeprowadzonej przez aktorów. Wszyscy uczniowie uświadomili sobie, jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas zawierania znajomości w Internecie oraz jakie zagrożenia niesie ze sobą podawanie w sieci własnych danych.

Inicjatorem i organizatorem wydarzenia była p. Agnieszka Janus.

Podobne artykuły

Skomentuj