Aktualności

Spotkanie z przedstawicielem Hospicjum im. bł. Bernardyny w Miechowie

   W dniu 7 listopada w naszej szkole zagościł p. Kacper Idzik, koordynator wolontariatu w Hospicjum im. bł. S. Bernardyny w Miechowie.
W spotkaniu uczestniczyli   uczniowie klas IV- VIII. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zweryfikować swoją wiedzę na temat hospicjum, jako miejsce pobytu osób nieuleczalnie chorych.
Prowadzący przedstawił w atrakcyjny sposób okoliczności powstania idei hospicyjnej, cele działalności hospicjum oraz formy pomocy podopiecznym.

Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach podczas których identyfikowali cechy dobrego wolontariusza i  dzielili się pomysłami na sposoby pomagania ciężko chorym osobom.
 Sformułowali wnioski, iż najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi jest nasz czas i że każda osoba, bez względu na wiek, kondycję fizyczną czy zamożność, może nieść pomoc innym.

Spotkanie z przedstawicielem hospicjum było  również doskonałą okazją do rozmowy o wartościach  bezcennych w życiu każdego człowieka, takich jak: zdrowie, rodzina, możliwość rozwijania własnych pasji i talentów. Skłaniało do refleksji nad przemijaniem nie tylko życia ale i przyrody wokół nas.

Koordynatorem spotkania była p. Agnieszka Janus.

Podobne artykuły

Skomentuj