Tabliczka mnożenia

Nasi uczniowie każdego roku uczestniczą w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Z tej okazji nauczyciel matematyki pani Małgorzata Banaszek wraz z klasą szóstą, która w tym roku była gospodarzem wydarzenia, przygotowała konkurs mający na celu sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia.

Święto to cieszy się powodzeniem wśród uczniów od klasy III do VIII, gdyż w tym dniu matematyką wszyscy się bawią, uczniowie są egzaminatorami, wzajemnie się odpytują,  skrupulatnie liczą  zdobyte punkty,   dążąc  do tytułu „Mistrz matematyki”.

Taka matematyczna zabawa ma na celu powtórzenie i utrwalenie  tabliczki mnożenia, która jest i będzie niezbędna do prawidłowego funkcjonowania w życiu codziennym.