Aktualności

Witaj Maj! Trzeci Maj!

29 kwietnia w naszej szkole uroczyście obchodzono święta: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęto odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego przez całą społeczność szkolną. Uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem p. Moniki Wojtyry przygotowali montaż słowno- muzyczny, w którym uczniowie w ciekawy sposób przedstawili, dlaczego trzeba obchodzić święta narodowe, czy warto dbać o tradycję i jak należy mówić o Ojczyźnie. Uczniowie zaśpiewali również piosenki patriotyczne nawiązujące do tematu akademii.
Po apelu wszyscy uczniowie stanęli do pamiątkowego zdjęcia, by później wziąć udział w akcji Samorządu Uczniowskiego „Żywa Flaga”. Była to ciekawa inicjatywa, która spotkała się z entuzjazmem wszystkich uczniów naszej szkoły.
Również dnia 3 maja 2022 roku poczet sztandarowy wraz ze sztandarem reprezentował naszą szkołę w gminnych obchodach tego święta narodowego. Pani Agacie Zegan- opieka, oraz uczniom: Magdalenie Michcie, Zuzannie Zegan, Wiktorii Ziębie, Julii Milewskiej, Dawidowi Górce, Kacprowi Sękowi dziękujemy.

Poniższe zdjęcia z gminnych uroczystości pochodzą ze strony: https://ksiazmaly.opw.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.