Aktualności

Musical w Krakowie

Dzieci z Książa Małego na musicalu „Cudowna lampa Aladyna” w Krakowie

W środę 4 maja klasy 0 – 3 wraz z wychowawczyniami i kilkoro przedszkolaków pod opieką mam udały się na wycieczkę do stolicy województwa – Krakowa.

Głównym punktem programu był udział w musicalu profilaktycznym pt.: „Cudowna lampa Aladyna”.

Była to opowieść pełna ciepła, pogody i magii. Dzieci i dorosłych zachwycały wspaniałe piosenki, barwna scenografia średniowiecznego Bagdadu oraz magia świateł i dymu towarzysząca wyłanianiu się Dżina z cudownej lampy.

Przedstawienie zawierało też treści profilaktyczne, widzowie dowiedzieli się, że warto mieć marzenia, lecz żeby się one spełniły trzeba podjąć wysiłek i mieć wokół siebie przyjaciół.

Warto również zawsze słuchać rodziców i starszych, a wobec nieznajomych należy zachować ostrożność.         

Po spektaklu pełni wrażeń wycieczkowicze wyruszyli , aby poznać niektóre zabytki prastarego Krakowa.

Spacerując po mieście widzieli Barbakan, Bramę Floriańską, Rynek Główny, Sukiennice, zwiedzili też Bazylikę Mariacką. Architektura i wspaniałe wnętrze kościoła, pełne dzieł sztuki wzbudziły  podziw i zachwyt. O pełnej godzinie dzieci z niecierpliwością wypatrywały na wieży kościoła,  trębacza grającego hejnał mariacki .

Aby nie zabrakło sił do zwiedzania wszyscy posilili się i odpoczęli w restauracji McDonald’s.    Zaopatrzeni w pamiątki zakupione na Rynku i krakowskie obwarzanki mali turyści zadowoleni wracali do Książa Małego, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.  

                                                                                 

Podobne artykuły

Skomentuj