Aktualności

Ślubujemy!

Uroczystość pasowania na uczniów klasy I na stałe została włączona do kalendarza imprez szkolnych. Stanowi ona przeżycie nie tylko dla samych dzieci – kandydatów na uczniów, ale także ich rodziców, nauczycieli wychowawców, koleżanek i kolegów.

W naszej szkole wydarzenie to miało miejsce 15 października. Tego dnia pierwszoklasiści w pięknych biretach i odświętnych strojach wyglądali wyjątkowo dostojnie. Z ogromną powagą powtarzali słowa przysięgi za wychowawczynią, panią Anną Wojas: „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.
 Rodzice uczniów również zapewnili, że będą wspierać swoje pociechy i pomagać im przez wszystkie lata nauki.

Po dokonaniu przez Panią Dyrektor aktu pasowania na ucznia naszej szkoły, pierwszoklasiści otrzymali upominki.
Myślimy, że ten ważny dzień zostanie na długo w pamięci uczniów klas pierwszych.

Podobne artykuły

Skomentuj