KARTA ROWEROWA

Uczniowie klasy czwartej  zdali swój pierwszy egzamin  uprawniający ich do  jazdy rowerem w ruchu publicznym – Egzamin na Kartę Rowerową.

Do egzaminu przygotowywali się  podczas nauki zdalnej  zapoznając się z teoretycznymi wiadomościami  dotyczącymi bezpiecznej jazdy rowerem,  poznali znaki drogowe, analizowali podstawowe sytuacje na skrzyżowaniach  oraz  zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Egzamin przebiegał w dwóch etapach.  Pierwszy etap obejmował 25 pytań  teoretycznych, drugi  etap praktyczny – pokonanie rowerem toru sprawnościowego.

Pani Lidia Kyzioł, starszy sierżant Komendy Powiatowej  Policji w Miechowie  nadzorowała przebieg egzaminu wraz z Dyrektorem Szkoły p. Danutą Gajos oraz z nauczycielem  przygotowującym uczniów p. Edytą Ratuch.

Wszyscy uczniowie wykazali się doskonałą  wiedzą i umiejętnościami jazdy na rowerze.

Pani policjant podczas spotkania z młodszymi uczniami  zwróciła im szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wyjazdów w góry,  nad morze oraz we własnych gospodarstwach rolnych.