Majowe święta- kto o nich pamięta?

Przed nami ważne święta narodowe, które obchodzone są każdego roku przez wszystkich patriotów, kochających Ojczyznę. 1 maja- Święto Pracy i rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej, 2 maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, oraz 3 maja- Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Każdego roku w szkole uroczyście obchodziliśmy te dni, śpiewając podczas apelu piosenki patriotyczne, deklamując piękne wiersze o Polsce, oraz wspominając bohaterskie czyny tych, którzy oddali swoje życie za nasz kraj. W tym roku też chcieliśmy uczcić te święta, pomimo trwania w dalszym ciągu nauki zdalnej. Uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem pani Edyty Ratuch, przy współpracy z nauczycielem historii panią Moniką Wojtyrą, przypomnieli na lekcjach historii znaczenie majowych świąt narodowych, a na zdalnych lekcjach plastyki wykonywali prace związane z omawianym tematem. Pomysłów na uczczenie obrazem tych wydarzeń było wiele. Zapraszamy do oglądania prac naszych uczniów, które przedstawiają symbole narodowe w formie plakatów, kotylionów i flagi narodowej.