Kolorowe skarpetki nie do pary- pamiętamy i wspieramy!

Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o ważnym dniu jaki przypada 21 marca. Swoją postawą pokazywali wparcie i wyraz akceptacji dla osób z zespołem Downa, przypominając w ten sposób o Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa, który przypada właśnie 21 marca. W tym dniu wszyscy okazujemy naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Cała społeczność szkolna, wraz z nauczycielami, włączyła się w akcję społeczną pokazującą akceptację i zrozumienie, ubierając kolorowe skarpetki nie do pary. W ten sposób dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.

Niech 21 marca będzie świętem radosnym nie tylko z okazji przyjścia upragnionej wiosny, ale też niech życie osób z zespołem Downa będzie dobre, barwne i satysfakcjonujące, by nie brakowało w nim powodów do radości.

Monika Wojtyra