Święto Odzyskania Niepodległości

Gościem zaproszonym na obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości była kombatantka, świadek II wojny światowej pani Marianna Płonczyńska.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści z czasów wojny, przeplatane piosenkami śpiewanymi przez chór szkolny.

Pani Marianna Płonczyńska dała również uczniom dobrą rade, należy słuchać rodziców i nauczycieli, ponieważ posłuszeństwo jest bardzo ważne, a jego brak może mieć poważne konsekwencje. Poparła to opowieścią z czasów wojny jak nie słuchając rodziców poniosła tego surowe konsekwencje.

O godzinie 11.11 cała społeczność uczniowska odśpiewała hymn państwowy przy akompaniamencie fortepianowym ucznia kl. VIII Kacpra Zegana. Tym samym uczniowie pokazali swoją miłość, szacunek i patriotyzm.