DRZEWO ŻYCIA- spektakl ekologiczny

11 września uczniowie klasy II i III z naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl ekologiczny pt. „Drzewo życia” w Miechowskim Domu Kultury. Było to wydarzenie realizowane w ramach działań projektu
LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA. Uczniowie wraz z wychowawczyniami zostali zaproszeni przez  pracownika Powiatu Miechowskiego- doradcę do spraw klimatu i środowiska panią Marzenę Wiejak.

Podczas przedstawienia dzieci nauczyły się, jak ważne jest dbanie o środowisko nat­u­ralne i naszą plan­etę. Zostały im przybliżone poję­cia takie jak recyk­ling i seg­re­gacja odpadów, jak również zostały
przed­staw­ione kon­sek­wencje zanieczyszczeń powi­etrza, wody i gleby oraz ich wpływ na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin.