Gąsienica-poczwarka- motyl- niezwykła lekcja przyrody

25 września uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami w ramach realizacji zadań ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”, wybrali się do Motylarni w Ulinie Wielkiej.

Centrum Edukacji Przyrodniczej Motylarnia znajduje się na terenie starego
kamieniołomu. Głównym celem ośrodka jest edukacja w zakresie ochrony motyli i przybliżenie życia tych pięknych zwierząt dzieciom i dorosłym.

Ośrodek prowadzony jest przez wykształconych przyrodników i pedagogów.

Uczniowie podczas wycieczki uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez panią
Alicję Brzezowską pt. „Od gąsienicy do motyla- żywa lekcja przyrody”. W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali  krótkiej opowieść o znaczeniu motyli w przyrodzie, zwiedzili laboratorium z salą hodowlaną, a także obserwowali i karmili żywe motyle tropikalne.

Na zajęciach dzieci mogły zobaczyć na żywo wszystkie etapy życia motyla: jaja, gąsienice, poczwarki i dorosłe owady.  Karmić gąsienice i podglądali

wykluwanie się motyli z poczwarek. W sali laboratoryjnej w której znajdowały się mikroskopy, uczniowie mogli zobaczyć w powiększeniu kolorowe skrzydła motyli, ich oczy i ssawki. Obserwacje motyli odbywała się w oranżerii wśród pięknych tropikalnych roślin.