Na straży czystej Ziemi

W czwartek 19 września cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Książu Małym wraz z Punktem Przedszkolnym przyłączyła się do Akcji Sprzątania Świata 2024.

Tegoroczna –  31 już edycja Akcji  Sprzątania  Świata – Polska, przebiega pod hasłem:

„Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku”.

Akcja „Sprzątanie Świata” to coś więcej niż tylko coroczne oczyszczanie okolicy z odpadów.

Najważniejszym  aspektem Akcji  jest poszerzenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, a dodatkowym oczyszczenie ze śmieci swojego kawałka świata.

Przed akcją terenową  uczniowie korzystając z materiałów Fundacji Nasza Ziemia zapoznali się
30 ekologicznymi  nawykami na 30-lecie Naszej Ziemi, które mogą i powinni wcielać w życie.

Po teorii przyszedł czas na praktykę ;  uczniowie  i  przedszkolaki zaopatrzeni w rękawiczki oraz  worki na śmieci  udali się w teren na sprzątanie  swojego  kawałka  Polski.  Biorąc udział w sprzątaniu,  każdy  miał  szansę  zobaczyć na  własne oczy skutki braku poszanowania  środowiska  naturalnego.

Akcja, przy słonecznej pogodzie zakończyła się pełnym sukcesem – posprzątaliśmy naszą Małą Ojczyznę.