Komunikaty

Bagaż na wyjazd nad  morze. Grzybowo 2023.

Duży bagaż – walizka.
Mały bagaż – plecak  do autobusu.

Do autobusu  w małym bagażu/ plecaku na podróż zabieramy:

 1.  woreczek foliowy, chusteczki higieniczne, 1butelkę wody 1,5 litra,  2-3 kanapki, przegryzkę w postaci pożywnych niebrudzących i niekruszących się batonów 2-3 szt.  może być też banan, ciastka herbatniki, mentosy, tik -taki, drobne pieniążki, gry, karty.
 2. Do autobusu ubieramy się wygodnie, np.  dres, zabieramy również małą poduszeczkę i kocyk podróżny – będzie włączona klimatyzacja trzeba się nakryć  w czasie snu, podróż będzie długa.
 3. Jeśli ktoś potrzebuje leki w drodze, to ma je  w małym plecaku przy sobie.

Uwaga ( przy lekach kartka od rodzica z podpisem, jak ma zażywać ten lek- nazwa leku.) Tyle do autobusu.

W bagażu dużym pakujemy:

 1. Lekarstwa– jeśli ktoś stale przyjmuje !!!, coś – dla nieznoszących jazdę,  na wszelki wypadek: coś przeciwgorączkowego, na przeziębienie, na ból gardła do ssania,  wapno na uczulenie kilka sztuk, krem ochronny z filtrem, nakrycie głowy od słońca, coś przeciw komarom, 3-4 plasterki na skaleczenia lub otarcia nóg,  przeciwbólowe- jeśli ktoś zażywa w razie bólu brzucha, środki higieniczne -dziewczęta, coś na wypadek biegunki.
 2.  Cienkie ręczniki: większy i mniejszy (2 szt.)
 3.  Mydło, mały szampon do włosów, pasta, szczotka do zębów, grzebień, chusteczki higieniczne, gumki/ spinki do włosów.
 4.  Spodnie długie – 3 pary (np. dżinsy, dres oraz dziewczyny getry a chłopaki dwoje spodni dresowych.)- może być zimno.
  5.  Dwoje spodenek krótkich ( np. do kolan i krótsze).
  6. Strój kąpielowy, klapki, ( worek foliowy na mokry strój po basenie).
  7. Koszulki z krótkim rękawem różne około 8 szt. ( te co są w domu),
  8. Dwie bluzy dresowe z długim rękawem: jedna grubsza z kapturem, druga cieńsza,
  9. Kurteczka lekka, przeciwdeszczowa (lub coś od deszczu), czapka na głowę.( na rejs statkiem koniecznie, może być zimno).
  10. Buty wygodne sprawdzone pełne sportowe, sandały sportowe, klapki o których pisałam w punkcie 6. ( będą służyły  na basen, na plażę, po pokoju za kapcie,).
  11. Bielizna osobista i skarpety/ stopki-  ( tyle par, ile dni czyli 8 par zabieramy)- będzie można też sobie uprać !!
  12. Piżama.
  13. Kieszonkowe w kopercie najlepiej po 20 zł, 50 zł, które można wpłacić  do wychowawców. ( rozsądnie około 250 zł, nie wydajemy na niepotrzebne rzeczy, pamiątki, które się mogą w podróży zniszczyć.)
  Ważne są buty wygodne.
  Dziewczyny z długimi włosami mogą zabrać  suszarkę do włosów, sukienkę na disco, kosmetyki. Notes, długopis, jaką małą ciekawą  grę planszową.

Nad morzem nie ma problemu jak dopisuje pogoda!!!, wszystko suszy się od ręki, ale gdy jest deszcz- to jest zimno i musimy być  przygotowani na wszelkie niespodzianki.

Zabieramy pozytywną energię.

Nie odpowiada się za zniszczenie, zagubienie lub kradzież: biżuterii, zegarków, telefonów, słuchawek  i innego  sprzętu. Najlepiej go nie zabierać na kolonię.!!!

Podobne artykuły

Skomentuj