Żyj zdrowo

We wrześniu 2022 r. w Szkole Podstawowej w  Książu Małym  w ramach „Programu dla szkół”, współfinansowanego ze środków unijnych, odbyły się kolejne już zajęcia edukacyjne na temat zdrowego odżywiania.
Program ten jest realizowany we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Jest to projekt edukacyjny, dzięki któremu w atrakcyjny sposób dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko, a także realizując w ramach programu działania edukacyjne.

Odbyły się zajęcia osobno dla dzieci z punktu przedszkolnego, zerówki i klas młodszych oraz dla klas starszych.

Zajęcia edukacyjne w tym roku wzbogacone były o  pogadankę  przez dietetyczkę – studentkę Technologii Żywienia na Akademii Rolniczej w Krakowie – panią Dominikę Błaszczyk. Pogadanka dotyczyła wartości odżywczych warzyw i owoców oraz mleka i jego przetworów, a także zasad zdrowego odżywiania.

W czasie zajęć uczniowie obejrzeli  prezentację multimedialną na ten temat a na koniec napisali quiz.