Spotkanie ze sztuką

5 października uczniowie kl. I wraz z wychowawczynią p. Agatą Zegan mieli okazję obcować ze sztuką. Podziwiali wystawę malarską Krzysztofa Ludwina pt.” Okruchy rzeczywistości” oraz malarstwo poplenerowe polskich i zagranicznych malarzy w galerii artystycznej „U Jaksy” w Miechowie.  Następnie udali się do Domu Pracy Twórczej im. S. Żechowskiego na warsztaty plastyczne. Uczniowie obejrzeli najpierw prezentację multimedialną o kosmosie a następnie pod okiem p. Sylwii Ogiela i  p. Pawła Olchawy za pomocą pasteli mieli za zadanie namalować „Jak wyobrażają sobie kosmos”. Dzieci bardzo chętnie pracowały czego efekty widoczne są na zdjęciach. Po warsztatach uczniowie podziwiali również prace Sachy Stawiarskiego i Wincentego Kućmy.