Aktualności

Magia karmelu i teatru

Pierwszego kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0 – III wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Kielc. Chociaż pogoda spłatała prima- aprilisowy żart i padał śnieg, to panował dobry nastrój i wszystkim dopisywały humory w oczekiwaniu na zaplanowane atrakcje.

Pierwszą z nich były odwiedziny w manufakturze słodyczy „Magia karmelu” i poznanie technologii produkcji lizaków i karmelków. Z dużą uwagą wszyscy wysłuchali opowiadania i śledzili pokaz jak płynny karmel jest barwiony, a później zastyga tworząc tęczowe wzory. Dużą radość sprawiło dzieciom samodzielne wykonanie kolorowego lizaka, a także degustacja smacznych karmelków.

Drugi punkt programu wycieczki  to wizyta w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” i udział w spektaklu pt. „Lato Muminków”. Jej celem była m.in. realizacja założeń programu nauczania takich jak:

-umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo,

-podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania się w teatrze poprzez udział w spektaklach.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały ciekawe przygody bajkowych bohaterów, żywo reagowały na humorystyczne teksty, podziwiały grę aktorów oraz kolorową, magiczną scenografię. Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne i spotkanie z aktorem. Uczniowie zapoznali się z terminologią teatralną, poznali tajniki sceny i rodzaje lalek występujących w teatrze. Wizyta w teatrze dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i emocji, tym bardziej, że wiele z nich było tam po raz pierwszy i na żywo oglądało spektakl.

Anna Wojas

Podobne artykuły

Skomentuj