Aktualności

Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Rzędowicach

29 marca w ramach współpracy i integracji ze środowiskiem lokalnym  uczniowie klasy 0 i I pod opieką pań: Agaty Zegan i Anny Wojas, wybrali się na zajęcia w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzędowicach.

W bardzo miłej i rodzinnej atmosferze uczniowie zwiedzili budynek warsztatów. Zobaczyli jak wygląda pracownia stolarska, gdzie laserem wypalane są ozdoby z drewna, pracownia przyrodnicza, plastyczna, humanistyczna, sala rehabilitacyjna oraz świetlica. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda i działa maszyna do pisania Braillem.  Następnie uczniowie podzieleni na zespoły przystąpili do wykonywania zadań: ozdabiania jajek wielkanocnych  techniką  decoupage, ozdabiania zajączków wielkanocnych, składania ozdób wyciętych z drewna, robienia stroików wielkanocnych. Chętne dzieci miały również możliwość przygotować pyszne i kolorowe babeczki.         

 Na zakończenie pobytu gospodarze przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek, który oryginalnością i różnorodnością smakołyków zachęcał do degustacji.

Dzieci miały również okazję podziwiać piękne wytwory prac ręcznych jakie wykonują podopieczni warsztatów.

Dzięki tej wizycie dzieci mogły zintegrować się z osobami niepełnosprawnymi oraz zostały uwrażliwione na te osoby i ich potrzeby. Bardzo chętnie odwiedzą ich ponownie, by pobrać kolejną lekcję akceptacji i współpracy z podopiecznymi warsztatów.

Dzieci i opiekunowie bardzo serdecznie dziękują pani  kierownik Agnieszce Mikołajczyk, pracownikom warsztatów i podopiecznym za bardzo miłą i ciepłą atmosferę podczas warsztatów.

Agata Zegan

Podobne artykuły

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.