Święto Odzyskania Niepodległości

Dzień 8 listopada 2019 roku w naszej szkole był dniem pełnym emocji, wzruszeń i budowania postaw patriotycznych. Pierwszym punktem programu był apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem wychowawcy p. Moniki Wojtyry, oraz przedstawiciele kl. VII i VIII pod czujnym okiem nauczyciela języka polskiego p. Bożeny Janus przedstawili pouczającą lekcję historii przypominając całej społeczności szkolnej najważniejsze słowa: Wolność, Niepodległość, Honor, Ojczyzna. W krótkim przedstawieniu zachęcili uczniów i zgromadzonych gości do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych.
Następnie o godzinie 11.11 wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, by wspólnie odśpiewać 4-zwrotkowego Mazurka Dąbrowskiego. Tym samym włączyliśmy się do akcji promowanej przez Ministra Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła do hymnu”. W ten sposób uczciliśmy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, którzy walczyli o niepodległość Rzeczypospolitej.