Dzień Nauczyciela

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Banaszek przygotowali część artystyczną poświęconą pracy nauczyciela pod hasłem „ Trzeba mieć wielkie serce, aby uczyć dzieci”.

Akademię zaszczycił swoją obecnością zastępca burmistrza Miasta i Gminy Książ Wielki pan Dariusz Szyniec.
W swoim krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud pedagogiczny  i serce wkładane  w działania  na rzecz dzieci i młodzieży, życząc zdrowia, wytrwałości,  pogody ducha oraz satysfakcji w codziennej pracy. Podkreślił, iż praca nauczyciela w obecnym czasie, to nic innego, jak tylko pasja i powołanie.

Słowa uznania skierował również do dyrektora szkoły pani Danuty Gajos – gratulując jej wielu  przedsięwzięć,  zaangażowania w proces dydaktyczno- wychowawczy, dbanie o wysoki poziom nauczania, wspieranie szkolnych inicjatyw oraz wysiłek  włożony w kreowanie pozytywnych przemian i rozwój Szkoły Podstawowej w Książu Małym przekazując Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Książ Wielki.

Dyrektor Szkoły w swoim wystąpieniu  również dziękowała za zaangażowanie w codzienną pracę wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, za połączenie życzliwej opieki nad uczniami ze stawianiem im wysokich wymagań, bo na tym polega filozofia dobrego nauczyciela. Wskazała, że wykonujemy zawód pod wieloma względami wyjątkowy, ponieważ kształtujemy postawy i w pewnym stopniu przyszłość młodych ludzi. Na koniec wystąpienia wręczyła przyznane Nagrody Dyrektora Szkoły następującym  nauczycielom :  Urszuli Wierzbie,  Bożenie  Janus,  Beacie Krochmal, Agacie  Zegan i Paulinie  Pazdańskiej.

Samorząd Uczniowski pod opieką Alicji Sakwy złożył piękne życzenia wręczając bukiet kwiatów na ręce dyrektora szkoły, okazując uczniowski  szacunek  i podziękowanie dla wszystkich nauczycieli i wychowawców za rodzinną atmosferę w której dorastają, zdobywają wiedzę i  rozwijają się.

Rada Rodziców uhonorowała pedagogów i pracowników szkoły serdecznymi słowami,  pięknymi kwiatami  oraz  słodkim ciastem – jako wyraz wdzięczności i szacunku.