Narodowe Czytanie

Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Książu Małym jak co roku dołączyła do akcji Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej.

W piątek 6 września w przededniu ogólnopolskiej akcji, opiekun biblioteki szkolnej p. Maria Portka-Nowak zorganizowała w naszej szkole akcję czytania „Kordiana” Juliusza Słowackiego.

W pierwszej kolejności organizatorka odczytała list prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy skierowany do uczestników akcji Narodowego Czytania w 2024r.

Następnie uczennica klasy VI – Natalia Dłubacz z wielkim zaangażowaniem odczytała fragment arcydzieła polskiego romantyzmu. Dramat ten zagłębia się w polską duszę i polskość, opowiada o walce Polaków z caratem, ale można również traktować go jako opowieść o naszej współczesności; o tym, że wolność  i niepodległość nie jest nam dana na zawsze, ale wymaga poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu.

Zapraszamy na kolejne akcje czytelnicze.