Aktualności

Jasełka Bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie to magiczny, wyjątkowy czas… Czas, gdy staramy się być dla siebie serdeczni, życzliwi, zapominamy o problemach dnia codziennego. Oczekujemy na pierwszą gwiazdkę, aby wspólnie z najbliższymi zasiąść przy stole, połamać się opłatkiem i złożyć sobie szczere życzenia.

W szkole to także niezapomniane chwile… Dzieci ubierają choinkę na korytarzu, dekorują klasy własnoręcznie wykonanymi  ozdobami i z niecierpliwością czekają na Jasełka Bożonarodzeniowe, które tradycyjnie, jak co roku, przygotowuje kółko teatralne pod opieką pani Bożeny Janus oraz pani Beaty Krochmal.

 „Cicha noc…” pod takim hasłem – 21 grudnia odbyły się Jasełka.  Na szkolnej   scenie pojawiła święta rodzina, pasterze, aniołowie, a także trzej królowie.
W opowieści wigilijnej znalazły się również diabełki, a całość przedstawienia dopełniona była pięknie wykonanymi kolędami i pastorałkami.
Występ prezentował się na tle  dekoracji wykonanej przy pomocy p. E. Ratuch,  D. Wierzby i A . Szot.

 W wigilijnej  uroczystości uczestniczyła  cała społeczność szkolna, ks. proboszcz Piotr Figarski oraz rodzice.
Na zakończenie dyrektor szkoły – Danuta Gajos przełamała opłatek z Samorządem  Uczniowskim i przedstawicielami klas  składając wszystkim świąteczne życzenia.

Niech te radosne Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą dużo ciepła i zrozumienia, niech to będzie czas, który napełni nas optymizmem  i pozwoli odetchnąć od codzienności dzieląc swe serce i chwile miedzy bliskich i przyjaciół. Zdrowych  i Wesołych Świat.”

Podobne artykuły

Skomentuj