Aktualności

Wizyta w bibliotece

Wiek wczesnoszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

18 maja uczniowie klasy 0-I wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Agatą Zegan i Anną Wojas wybrali się na wycieczkę  do Powiatowej i Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Miechowie. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.

Pani Aneta w przystępny sposób opowiedziała o bibliotece, o zasadach zachowania się w bibliotece,  o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda Karta Czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą przeczytanej przez panią bibliotekarkę bajki –pt. „Basia i biblioteka”.

W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Uczniowie znakomicie sobie poradzili. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

Podobne artykuły

Skomentuj