Rok szkolny 2019/2020

Lekcja historii

Książ Mały. Na lekcji w podstawówce historia ożyła

W piątek 21 lutego w SP w Książu Małym odbyła się lekcja historii z udziałem grupy rekonstrukcyjnej „Patriotic”. Jej tematem był trudny okres II wojny światowej.

Uczniowie starszych klas mieli okazję przypomnieć oraz utrwalić sobie poznane wcześniej treści i postaci związane z tym tragicznym wydarzeniem, a młodsi uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali eksponaty z czasów wojny.

Prowadzący zajęcia członkowie grupy rekonstrukcyjnej „Patriotic” wykorzystali wiele rekwizytów, zachęcając uczniów do czynnego udziału w lekcji. Uczniowie mieli szansę zrozumieć, jakimi wartościami kierowało się pokolenie ich rodziców i dziadków, które zdecydowało się bronić niepodległości ojczyzny. W czasie nietypowego spotkania uczestnicy „przenieśli się w czasie” oraz poczuli atmosferę wojennej epoki, zakładając mundury i elementy żołnierskiego wyposażenia. Uczniowie mieli okazję założyć na siebie wojskowe uniformy, czapki, hełmy oraz potrzymać w ręce różnego rodzaju broń, która znajdowała się na ówczesnym wyposażeniu armii. Chętni mogli dodatkowo spróbować swoich sił podczas musztry wojskowej.

Podobne artykuły

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.