Rok szkolny 2019/2020

Lekcja historii

Książ Mały. Na lekcji w podstawówce historia ożyła

W piątek 21 lutego w SP w Książu Małym odbyła się lekcja historii z udziałem grupy rekonstrukcyjnej „Patriotic”. Jej tematem był trudny okres II wojny światowej.

Uczniowie starszych klas mieli okazję przypomnieć oraz utrwalić sobie poznane wcześniej treści i postaci związane z tym tragicznym wydarzeniem, a młodsi uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali eksponaty z czasów wojny.

Prowadzący zajęcia członkowie grupy rekonstrukcyjnej „Patriotic” wykorzystali wiele rekwizytów, zachęcając uczniów do czynnego udziału w lekcji. Uczniowie mieli szansę zrozumieć, jakimi wartościami kierowało się pokolenie ich rodziców i dziadków, które zdecydowało się bronić niepodległości ojczyzny. W czasie nietypowego spotkania uczestnicy „przenieśli się w czasie” oraz poczuli atmosferę wojennej epoki, zakładając mundury i elementy żołnierskiego wyposażenia. Uczniowie mieli okazję założyć na siebie wojskowe uniformy, czapki, hełmy oraz potrzymać w ręce różnego rodzaju broń, która znajdowała się na ówczesnym wyposażeniu armii. Chętni mogli dodatkowo spróbować swoich sił podczas musztry wojskowej.

Podobne artykuły

Skomentuj