Pamiętamy !!!( 13.12.1944 r. – 13.12.2019 r.)

Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej w Książu Małym pod opieką nauczyciela języka polskiego Bożeny Janus, z okazji 75- rocznicy Pacyfikacji Trzonowa uczcili pamięć ofiar tragedii, która wydarzyła się wiele lat temu we wsi Trzonów. Była to wielka lekcja patriotyzmu. Przypomniano wszystkim przebieg akcji „Śnieżna burza”, której celem było wymordowanie ludności, za pomoc udzielaną okolicznym partyzantom. Na zakończenie wspomniano wszystkie ofiary tragedii  i uczczono ich pamięć minutą ciszy.

Delegacja uczniów zapaliła znicze pod pomnikiem ofiar w Trzonowie oraz na pobliskim cmentarzu  parafialnym w Książu Małym, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła ofiar pacyfikacji.