Konkurs historyczny

2 października 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie odbyła się VII edycja konkursu wiedzy historycznej „Ziemia Miechowska w walce o wolność w 80- tą rocznicę wybuchu II wojny światowej” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Miechowskiego.

W zmaganiach historycznych wzięli udział przedstawiciele z 11 szkół podstawowych i 3 szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Izabela Jarosińska, Adrian Wawszczyk oraz Kacper Zając pod opieką nauczyciela historii Moniki Wojtyry.

Po zakończonym konkursie młodzież miała okazję obejrzeć program artystyczny poświęcony II wojnie światowej, a także wysłuchać krótkiej, ale jakże ciekawej historii o oddziałach Armii Krajowej i  drużynach partyzanckich  na terenach miechowszczyzny opowiedzianej przez uczestnika II wojny światowej kpt. Antoniego Sieleckiego i przedstawicielkę Muzeum Ziemi Miechowskiej panią Sylwię Dziubę.

Najlepszą w konkursie wiedzy historycznej okazała się Izabela Jarosińska zajmując III miejsce z pośród 33 uczestników, otrzymując puchar, nagrodę książkową i dyplom z rąk starosty pana Jacka Kobyłki.

Serdecznie gratulujemy!