Szkolny Turniej Wiedzy o Patronie św. Janie Pawle II

W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, 16 października w naszej szkole odbył się „Szkolny Turniej Wiedzy o Patronie św. Janie Pawle II”.

Na początku uczennica klasy VIII Majka Dziura przybliżyła całej społeczności szkolnej najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II.

Następnie wybrani przedstawiciele z kl. III-VIII przystąpili do sześciu konkurencji.

Podzieleni na trzy zespoły, uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat życia Papieża ale również refleksem. Uczniowie mierzyli się ze szczegółowymi pytaniami dotyczącymi życiorysu patrona szkoły, układali puzzle, rebusy, krzyżówki oraz wykazali się szybkością podczas konkurencji „Kto pierwszy, ten lepszy”

Celem turnieju było pogłębienie wśród uczniów wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości Karola Wojtyły – Jana Pawła II.
Rywalizacja  była niezwykle zacięta i wyrównana, gdyż uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani.

Ostatecznie jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – kl. 7 i 8

II miejsce – kl. 5 i 6 oraz kl. 3 i 4.

Koordynatorami turnieju były: Bożena Janus i Agata Zegan

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.